10 najbogatszych ludzi na świecie - jestemczlowiekiemsukcesu.pl

„Pieniądze szczęścia nie dają”. Czy to znane powiedzenie jest całkowicie prawdziwe? To zależy od tego, jaką wagę przypisujesz wartościom materialnym. Jeśli pieniądze są dla Ciebie ważniejsze od czasu spędzonego z bliskimi, zdrowia oraz pasji, pora zmienić życiowe priorytety. Jeśli jednak traktujesz je jako miły i przydatny dodatek służący realizacji Twoich potrzeb, nie obawiaj się złej mamony i pomnażania majątku. Wiesz już zatem, że umiejętne gospodarowanie pieniędzmi przynosi same zyski. Jak zatem zdobyć wyczekiwane bogactwo? Wierzyć w szczęście czy podjąć konkretne działania? Poszerzać bazę przydatnych kontaktów czy kształcić się w określonej dziedzinie? Przypatrzmy się liście 10 najbogatszych ludzi na świecie (wg magazynu Forbes), by odkryć receptę na sukces.

  • Larry Page

Absolwent Uniwersytetu Stanforda, amerykański programista i współtwórca wyszukiwarki internetowej Google. Młody Larry zamiłowanie do informatyki wyssał z mlekiem matki – wykładowczyni programowania. Nie bez znaczenia były też geny ojca – pioniera rozwoju sztucznej inteligencji.

  • Michael Bloomberg

Amerykański przedsiębiorca oraz były burmistrz Nowego Jorku. Ponadto założyciel Bloomberg będącej największą agencją prasową na świecie.

  • Mark Zuckerberg

Tego człowieka nie trzeba raczej nikomu specjalnie przedstawiać!     Najmłodszy miliarder świata to przecież twórca Facebooka. Mark przerwał studia na Harvardzie i tym samym udowodnił, że wykształcenie w branży technologicznej to  już przeżytek.

  • Larry Ellison

Amerykański biznesmen oraz współzałożyciel firmy Oracle Corporation odpowiedzialnej za tworzenie oprogramowania oraz systemów zarządzania bazą danych. Jego udane życie zawodowe nie idzie w parze ze szczęściem rodzinnym.  Wychowany przez ciotkę mężczyzna dorobił się nie tylko pokaźnego majątku,  ale także kilku niezbyt udanych małżeństw.

  • Amancio Ortega

Hiszpański przedsiębiorca i założyciel firmy Zara. Co ciekawe, już w wieku 12 lat rozpoczął pracę w małym sklepie odzieżowym, nie spodziewając się, że kilkadziesiąt lat później stworzy markę rozpoznawalną na całym świecie!

  • Carlos Slim

Meksykański przedsiębiorca i właściciel firmy telekomunikacyjnej Telmex.  Ponadto współwłaściciel kilku klubów piłkarskich.

  • Bernard Arnault

Absolwent politechniki francuskiej, biznesmen oraz prezes koncernu LVMH produkującego luksusowe towary. Ponadto kolekcjoner dzieł sztuki i właściciel domu aukcyjnego. Sukces zawdzięcza ciężkiej pracy oraz pochodzeniu z bardzo zamożnej rodziny przedsiębiorców.

  • Warren Buffett

Legendarny inwestor oraz prezes amerykańskiego holdingu Berkshire Hathaway zajmującego się ubezpieczeniami. 89-letni mężczyzna nie obnosi się swym bogactwem, żyje oszczędnie i przekazuje pieniądze na cele dobroczynne.  Posiadany majątek nie uchronił go przed chorobą – rakiem prostaty.

  • Bill Gates

Znany amerykański informatyk będący współzałożycielem korporacji Microsoft zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Wywodzi się co prawda z zamożnej rodziny, ale to nie jego pochodzenie a wybitny umysł pomógł mu osiągnąć sukces.  Bill od najmłodszych lat wykazywał się szczególnymi zdolnościami w przedmiotach ścisłych, wyprzedzając swych szkolnych rówieśników. Co ciekawe, nie ma on jednak dyplomu wyższej uczelni, gdyż poświęcił się w pełni praktyce! Obecnie oprócz pomnażania majątku prowadzi działalność charytatywną oraz pisze interesujące książki.

  • Jeff Bezos

Amerykański przedsiębiorca oraz prezes, a przede wszystkim dyrektor generalny  i przewodniczący zarządu Amazona dysponujący majątkiem szacowanym na  ok. 131 mld USD. Ponadto analityk finansowy i założyciel przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego. Najszczęśliwszy człowiek na świecie? Raczej nie. Życie prywatne tego bogacza nie jest usłane różanymi, o czym świadczy chociażby rozpad jego  25-letniego małżeństwa.

Powyższe historie 10 najbogatszych ludzi na świecie pokazują, że pochodzenie oraz wykształcenie pomaga w zdobyciu majątku, ale go nie determinuje!  Kluczowe bowiem są jednak własne umiejętności i odrobina szczęścia.  Pamiętaj jednak, że pieniądze nie gwarantują pomyślnego życia.  Dbaj przede wszystkim o wartości niematerialne: zdrowie oraz rodzinę, a one pomogą Ci uzyskać potrzebne bezpieczeństwo.

Karolina Laskowska dla portalu @jestemczlowiekiemsukcesu