10 sposobów na stres - jestemczlowiekiemsukcesu.pl

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jeśli to czytasz to prawie pewne że borykasz się z tym problemem, tak samo jak 98% innych ludzi.
Dzięki temu artykułowi wskaże Ci drogę jaką należy podjąć aby pozbyć się stresu na dobre.
Tylko od Ciebie zależy czy pozwolisz na to, aby stres wszedł Ci na głowę i był panem Twojego losu.

Zacznijmy od definicji i objawów stresu.


” Stres najprościej można zdefiniować jako reakcję organizmu w odpowiedzi na wydarzenia, które zakłócają jego równowagę, obciążają lub przekraczają nasze zdolności do skutecznego poradzenia sobie. Wspomniane wydarzenia zakłócające określamy jako stresory. Ich źródło może być zarówno fizyczne (np. hałas, przeludnienie, choroby, katastrofy naturalne) jak i społeczne (np. brak zatrudnienia, ciąża i poród, problemy rodzinne, utrata ukochanej osoby, przestępczość).
(źródło: https://www.centrumdobrejterapii.pl ) „

Objawy:


– lęk
– depresja
– drażliwość
– huśtawka nastrojów
– gniew
– zwiększona nerwowość
– obniżona samoocena
– agresja
– drżenie
– tiki nerwowe
– pociąg do używek
– obniżone libido
– w skrajnych przypadkach myśli samobójcze

10 sprawdzonych sposobów na stres

1.Uśmiechaj się

Pamiętaj aby dużo się uśmiechać. Jest to potwierdzone naukowo działanie, które uchroni Cię przed atakami stresu. Pomaga to rozluźnić organizm z napięć, nawet sztuczny uśmiech powoduje uwalnianie hormonu szczęścia, który odpowiada za lepsze samopoczucie.

2. Medytuj

Ćwiczenia relaksacyjne w tym medytacja pomagają w dłuższej perspektywie zmniejszyć poziom stresu w Twoim życiu. Dzięki prostym ćwiczeniom będziesz mógł odpoczywać spokój nawet w bardzo stresujących sytuacjach.
W tym przypadku należy pamiętać, iż kluczem jest CIERPLIWOŚĆ.

3. Odpoczywaj

Staraj się odpoczywać wtedy kiedy to możliwe. Bardzo często poziom stresu spotęgowany jest ogólnym przepracowaniem lub intensywnym dniem w pracy.
Stres także często wynika z małej ilości snu, także warto zastosować drzemki w trakcie dnia, które skutecznie obniżą poziom kortyzolu w organizmie.

4. Uporządkuj swoje otoczenie

Dla wielu osób jest to oczywiste aczkolwiek bałagan może doprowadzić do nerwowej sytuacji, choćby wtedy kiedy czegoś szukamy. Najpierw uporządkuj swoje otoczenie aby przejść do „uporządkowania” emocji – stresu w swoim organizmie.

5. Nie rób wielu rzeczy na raz

Staraj się zawsze zajmować tylko jedną rzeczą na raz.
Bardzo intensywny tryb pracy może powodować więcej stresu w Twoim życiu. Lepiej jest robić jedną rzecz a dobrze niż 10 szybko a tylko w połowie.

6. Uprawiaj sport

Jest to konieczność jeśli towarzyszy Ci uczucie stresu.
Ruch fizyczny sprawi, że poczujesz się zdecydowanie lepiej, ponieważ spowoduje wydzielanie się w mózgu endorfin oraz hormonu szczęścia. Oprócz tego ruch sprawi, że będziesz bardziej odporny na choroby, a wiadomo im warto zapobiegać.

7. Traktuj trudności jako wyzwania

Niezależnie od tego co spotyka nas w życiu, możemy nauczyć się walczyć ze emocjami które nam nie odpowiadają, wystarczy je przepracować – jak ? np. Psychoterapia
(szukasz godnego polecenia terapeuty? napisz do nas)

8. Odpowiednio się odżywiaj

Picie dużej ilości wody oraz odpowiednia dieta sprawia, że nasz organizm dużo lepiej funkcjonuje, kiedy mu tego nie dostarczasz produkuje większe ilości hormonu stresu i wracamy z powrotem do początku problemu.

9. Nie nakręcaj się!

Wiele osób samemu nakręca swoje myśli, przez co poziom stresu jest bardzo spotęgowany. Zalecamy „wrzucenie na luz”. Tak – mówi się łatwo, ale każdy kto zmaga się ze stresem wie że to długa praca – odsyłamy do poprzednich punktów.

10. Skorzystaj z pomocy specjalisty

W skrajnych przypadkach odczuwana stresu, któremu towarzyszą np. myśli samobójcze proponujemy udać się do specjalisty, on najlepiej wie jak nam pomóc, czasami wystarcza terapia, w innych przypadkach jest wprowadzana farmakoterapia.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]