10 sposobów na zarabianie w internecie - jestemczlowiekiemsukcesu.pl

Artykuł na charakter informacyjny.
Przedstawimy 10 sposobów na możliwości zarabiania pieniędzy online, które zawsze mogą posłużyć jako dodatek do domowego budżetu lub po czasie stać się głównym źródłem dochodu.

1.Programy partnerskie / afiliacja.

Istnieją strony, które oferują % za zakupienie produktu z ich działalności. Najprościej mówiąc jest to system prowizyjny dla osoby sprzedającej ich produkty. Ile można zrobić ? To zależy od wielu czynników, ale według mnie najważniejszym jest ruch na stronie – im więcej tym większa szansa że osoba z naszego internetowego środowiska zainteresuje się danym produktem i go kupi. Prowizje wahają się od kilku groszy do kilkudziesięciu /kilkaset złotych za sprzedany produkt.

2. Własny sklep internetowy lub dropshipping

Tworzysz własne produkty? załóż sklep internetowy!
Do tego pomysłu trzeba niestety doliczyć kilka kosztów, mianowicie:

  • koszt stworzenia sklepu internetowego
  • koszt prowadzenia działalności gospodarczej

Pomysł ma dobre i gorsze strony, ale jeśli Twój sklep odniesie sukces, kto wie może zostaniesz milionerem. (Prowadzisz sklep i potrzebujesz skutecznej kampanii reklamowej ? napisz!)

3.Prowadzenie social media

Na pewno słyszałeś o osobach lub agencjach, które zawodowo zajmują się prowadzeniem np. stron na facebooku, instagramie lub innych platform.
Jest to płatna usługa jak każda inna, stawki za prowadzenie social media wahają się od 200-1000 zł , wszystko zależy od ustaleń z właścicielem.

4.Copywriting

Lubisz pisać teksty? Poszukaj zleceń na copywriting!
Istnieją strony na facebooku, które oferują możliwość pozyskiwania zleceń online. Wystarczy trochę poszukać.
Stawki za 1000 znaków wahają się od 10 do 30 zł.
Pisząc długie teksty, jesteś w stanie sporo dorobić.

5.Tłumaczenie tekstów

Znasz dobrze język obcy? to praca dla Ciebie.
Pozyskuj zlecenia i działaj przez internet!

6.Kanał na youtube

Istnieje wiele pogłosek na temat tego typu zarobku.
Jedni mówią, że kompletnie nic nie zarabiają, drudzy zarabiają krocie.

Powiem tak, znam kilku youtuberów, którzy są jednymi z największych w Polsce i zarobki wahają się od dziesiątek do setek tysięcy miesięcznie, dołączając do tego współprace z zewnętrznymi firmami.
Wymagało to jednak od nich wielkiej długoletniej determinacji, bez gwarancji finalnego sukcesu, ale jak widać było warto.
Masz pomysł kanał ? nie czekaj, załóż go i systematycznie dodawaj filmy!

7.Zdalne korepetycje

Jeśli jesteś dobry z jakiegoś szkolnego przedmiotu, zmonetyzuj swój talent! Udzielaj korepetycji przez skype lub inny komunikator.
Stawki są podobne jak za stacjonarne korepetycje.

8.Zawód: Programista

Od wielu lat mówi się o przyszłości w informatyce, z biegiem lat coraz bardziej widać że była to prawda. Na rynku pracy potrzeba coraz więcej programistów, którzy swoją drogą bardzo dobrze zarabiają – nawet po kilkanaście tysięcy miesięcznie – pracując w dużej korporacji lub prywatnie.

Jeśli pracujesz zdalnie, również daje Ci to sporo możliwości, wyobraź sobie że możesz pracować z każdego miejsca na świecie 🙂

9.Zawód: Grafik

Kolejna ciekawa propozycja dla osób z talentem graficznym.
Średnie zarobki grafików wahają się od 2000 – 3500 zł , a do pracy wystarczy tylko laptop. Może warto zapisać się na jakiś kurs ?

10. Zawód: Freelancer

I tutaj mam dla Ciebie niespodziankę, jeśli masz odpowiedni pomysł na swój biznes, możesz być kim zechcesz i robić to z każdego miejsca na kuli ziemskiej!

Istnieją także inne sposoby zarobku jak inwestycje w nieruchomości, giełda itp. aczkolwiek sposoby przedstawione powyżej są na pewno bezpieczniejsze lub nie wymają ogromnego wkładu własnego.

W kolejnych artykułach przedstawię Wam szczerzej możliwości zarabiania w poszczególnych internetowych branżach. Miłego dnia.