10 najbogatszych ludzi na świecie

„Pieniądze szczęścia nie dają”. Czy to znane powiedzenie jest całkowicie prawdziwe? To zależy od tego, jaką wagę przypisujesz wartościom materialnym. Jeśli pieniądze są dla Ciebie ważniejsze od czasu spędzonego z bliskimi, zdrowia oraz pasji, pora zmienić życiowe priorytety. Jeśli jednak traktujesz je jako miły i przydatny dodatek służący realizacji Twoich potrzeb, nie obawiaj się złej mamony i pomnażania majątku. Wiesz już zatem, że umiejętne gospodarowanie pieniędzmi przynosi same zyski. Jak zatem zdobyć wyczekiwane bogactwo? Wierzyć w szczęście czy podjąć konkretne działania? Poszerzać bazę przydatnych kontaktów czy kształcić się w określonej dziedzinie? Przypatrzmy się liście 10 najbogatszych ludzi na świecie (wg magazynu Forbes), by odkryć receptę na sukces.

 • Larry Page

Absolwent Uniwersytetu Stanforda, amerykański programista i współtwórca wyszukiwarki internetowej Google. Młody Larry zamiłowanie do informatyki wyssał z mlekiem matki – wykładowczyni programowania. Nie bez znaczenia były też geny ojca – pioniera rozwoju sztucznej inteligencji.

 • Michael Bloomberg

Amerykański przedsiębiorca oraz były burmistrz Nowego Jorku. Ponadto założyciel Bloomberg będącej największą agencją prasową na świecie.

 • Mark Zuckerberg

Tego człowieka nie trzeba raczej nikomu specjalnie przedstawiać!     Najmłodszy miliarder świata to przecież twórca Facebooka. Mark przerwał studia na Harvardzie i tym samym udowodnił, że wykształcenie w branży technologicznej to  już przeżytek.

 • Larry Ellison

Amerykański biznesmen oraz współzałożyciel firmy Oracle Corporation odpowiedzialnej za tworzenie oprogramowania oraz systemów zarządzania bazą danych. Jego udane życie zawodowe nie idzie w parze ze szczęściem rodzinnym.  Wychowany przez ciotkę mężczyzna dorobił się nie tylko pokaźnego majątku,  ale także kilku niezbyt udanych małżeństw.

 • Amancio Ortega

Hiszpański przedsiębiorca i założyciel firmy Zara. Co ciekawe, już w wieku 12 lat rozpoczął pracę w małym sklepie odzieżowym, nie spodziewając się, że kilkadziesiąt lat później stworzy markę rozpoznawalną na całym świecie!

 • Carlos Slim

Meksykański przedsiębiorca i właściciel firmy telekomunikacyjnej Telmex.  Ponadto współwłaściciel kilku klubów piłkarskich.

 • Bernard Arnault

Absolwent politechniki francuskiej, biznesmen oraz prezes koncernu LVMH produkującego luksusowe towary. Ponadto kolekcjoner dzieł sztuki i właściciel domu aukcyjnego. Sukces zawdzięcza ciężkiej pracy oraz pochodzeniu z bardzo zamożnej rodziny przedsiębiorców.

 • Warren Buffett

Legendarny inwestor oraz prezes amerykańskiego holdingu Berkshire Hathaway zajmującego się ubezpieczeniami. 89-letni mężczyzna nie obnosi się swym bogactwem, żyje oszczędnie i przekazuje pieniądze na cele dobroczynne.  Posiadany majątek nie uchronił go przed chorobą – rakiem prostaty.

 • Bill Gates

Znany amerykański informatyk będący współzałożycielem korporacji Microsoft zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Wywodzi się co prawda z zamożnej rodziny, ale to nie jego pochodzenie a wybitny umysł pomógł mu osiągnąć sukces.  Bill od najmłodszych lat wykazywał się szczególnymi zdolnościami w przedmiotach ścisłych, wyprzedzając swych szkolnych rówieśników. Co ciekawe, nie ma on jednak dyplomu wyższej uczelni, gdyż poświęcił się w pełni praktyce! Obecnie oprócz pomnażania majątku prowadzi działalność charytatywną oraz pisze interesujące książki.

 • Jeff Bezos

Amerykański przedsiębiorca oraz prezes, a przede wszystkim dyrektor generalny  i przewodniczący zarządu Amazona dysponujący majątkiem szacowanym na  ok. 131 mld USD. Ponadto analityk finansowy i założyciel przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego. Najszczęśliwszy człowiek na świecie? Raczej nie. Życie prywatne tego bogacza nie jest usłane różanymi, o czym świadczy chociażby rozpad jego  25-letniego małżeństwa.

Powyższe historie 10 najbogatszych ludzi na świecie pokazują, że pochodzenie oraz wykształcenie pomaga w zdobyciu majątku, ale go nie determinuje!  Kluczowe bowiem są jednak własne umiejętności i odrobina szczęścia.  Pamiętaj jednak, że pieniądze nie gwarantują pomyślnego życia.  Dbaj przede wszystkim o wartości niematerialne: zdrowie oraz rodzinę, a one pomogą Ci uzyskać potrzebne bezpieczeństwo.

Karolina Laskowska dla portalu @jestemczlowiekiemsukcesu

  Zostaw komentarz