5 sposobów na zakończenie toksycznej relacji - jestemczlowiekiemsukcesu.pl

Zachęcamy do zapoznania się z naszym poprzednim artykułem dotyczącym charakterystyki toksycznych związków. Jeśli zauważasz niepokojące objawy w swojej relacji, podejmij odpowiednie kroki.

5 porad, które pomogą Ci zakończyć toksyczny związek:

  1. Wyobrażenie sobie życia bez agresora

Postaraj się przygotować na nadchodzące zmiany. Zaplanuj, jak będą wyglądały Twoje pierwsze dni po rozstaniu

2. Wizualizacja ostatniej rozmowy

Zanim dojdzie do ostatecznego zakończenia relacji, przygotuj odpowiednie argumenty, które przedstawisz partnerowi. Nie zaplanujesz wszystkiego w 100% procentach, ale w ten sposób zmniejszysz szansę na wyprowadzenie Cię z równowagi.

3. Niezmienianie zdania pod wpływem chwili

Podjęta decyzja musi być przemyślana. Nie możesz stale zmieniać zdania. Gdy przyjdą chwile zwątpienia i nadejdzie ochota powrotu do partnera, przypomnij sobie o powodach rozstania i przykrych sytuacjach.

4. Nieuleganie szantażowi

Pamiętaj, że druga strona może być zaskoczona Twoją nagłą decyzją. W końcu ktoś postawił  opór. Nie daj się zaszantażować i nie wierz w złudne obietnice świetlanej przyszłości.

5. Próba odzyskania radości i spokoju

Postaraj się na nowo zachwycić swym życiem. Na pewno nie będzie to proste zadanie. Pozwól sobie zatem na odczuwanie różnych emocji i odpocznij przez jakiś czas od kolejnych związków. Przeczytaj nasze wcześniejsze artykuły, w których podpowiadamy jak odbudować utraconą pewność siebie i spojrzeć na życie w bardziej optymistyczny sposób.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki ułatwią Ci zakończyć toksyczną relację i odzyskać siłę. Pamiętaj jednak, aby nie sugerować się wszystkimi radami. Na spokojnie podejmij własną decyzję bądź skonsultuj się z odpowiednim specjalistą (zwłaszcza wtedy, kiedy posiadacie z partnerem wspólne dzieci lub zobowiązania finansowe).

Karolina Laskowska dla portalu @jestemczlowiekiemsukcesu