8 rzeczy, z których musisz zrezygnować - jestemczlowiekiemsukcesu.pl

Droga którą idziemy nie zawsze wymaga od nas nabywania rzeczy i wartości materialnych. Kluczem do rozwiązania niektórych problemów jest bardzo często zaprzestanie pewnych nawyków, które ograniczają nasz umysł przed uwolnieniem wewnętrznej energii.

Poniżej przedstawię Ci 8 rzeczy, z których musisz zrezygnować dla własnego dobra.

1. Wątpienie w siebie

„Zmień myślenie a zmieni się Twoje życie” to bardzo cenna rada, w tym przypadku jeśli będziesz w siebie wątpił niczego nie zrobisz w 100% bo i tak będziesz uważał że jest to słabe jakościowo co może okazać się całkowicie nieprawdą. Wiara to potężne narzędzie mobilizujące nas do pracy przede wszystkim nad samym sobą.
Po prostu uwierz w siebie.


2. Negatywne nastawienie

To co myślisz daje Ci wielką moc. Niektórych potrafi uleczyć z poważnych chorób innych wynieść na wyżyny kreatywności, zastanów się – co daje Ci zamartwianie się? czy nie lepiej ten czas spożytkować w sposób dużo bardziej konstruktywny?


3. Strach przed porażką

Życie to ciągła zmienna, jeśli próbujesz osiągnąć sukces na pewno również się z nim zmagasz.
Warto zastanowić się co daje Ci strach.
Motywuje Cię do pracy? nie.
Pozwala Ci się odstresować ? nie sądzę.
Strach przed porażką jest nieuniknionym elementem walki, ale im szybciej nauczysz się nad nim panować tym szybciej poczujesz się o wiele mocniejszy.


4. Krytykowanie innych

Niekonstruktywna krytyka lub hejt daje tylko powód do negatywnych emocji, które psują wnętrze i wcale nie czynią przez to nikogo bardziej wartościowym. Poświęć swój czas na poprawę siebie samego i swojego otoczenia a na pewno utrzymasz zdrowe podejście do życia.


5. Negatywna samoocena

„Wysoka samoocena pozwala utrzymać dobre samopoczucie, wysoką jakość życia, przeświadczenie o własnych zasobach, które są skuteczne w radzeniu sobie z trudnościami codziennego życia”

Teraz odpowiedz sobie z czym wiąże się NEGATYWNA samoocena ?!


6. Odwlekanie spraw na później

Odwlekanie spraw na później zaśmieca umysł, ponieważ cały musisz pamiętać o tym czego jeszcze nie zrobiłeś, a ten czas mógłbyś spożytkować na zupełnie nowe zadanie.


7. Strach przed sukcesem

W tym wszystkim najważniejszy jest zdrowy rozsądek.
Jeżeli twardo stąpasz po ziemi ze wszystkim sobie poradzisz.


8. Ciągłe zadowalanie innych.

Zamiast ciągle myśleć o potrzebach innych skup się na sobie, to bardzo ważne jeśli chcesz czuć się zadowolony i spełniony ze swojego życia.
Jeżeli masz dużo obowiązków poświęć choć godzinę w trakcie dnia, aby zrobić coś co lubisz lub co daje Ci satysfakcję, a na pewno poprawisz jakość swojego życia.

Zapraszam Cię do przeczytania artykułu na temat pozbycia się stresu:
http://jestemczlowiekiemsukcesu.pl/10-sposobow-na-stres/


Zajrzyj na nasz instagram.
https://www.instagram.com/p/BtROofyA53z/