Unia Europejska podjęła decyzję ws. granic. Pierwszy raz w historii, przywódcy UE zadecydowali - jestemczlowiekiemsukcesu.pl

Europa niedostępna dla ludzi, którzy nie są obywatelami Wspólnoty. Właśnie podjęto decyzję, która błyskawicznie rozeszła się po mediach w wielu krajach. Unia Europejska zadecydowała.

Europa od wielu tygodni walczy z pandemią koronawirusa. Sytuacja jest bardzo poważna, bilans chorych jest coraz większy, niestety rośnie również liczba osób, które zmarły. W związku z tą sytuacją, przywódcy 27 krajów Unii Europejskiej podjęli ostateczną decyzję o zamknięciu na 30 dni zewnętrznych granic Wspólnoty z możliwością przedłużenia. Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii tego stowarzyszenia państw. Te ograniczenia w przekraczaniu granic dotyczyć mają cudzoziemców.

Europa zamyka granice. UE podjęło decyzję

Opuszczone szlabany dotyczyć mają wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej oraz państw, które nie należą do Wspólnoty, ale są w gronie Schengen. Propozycja takiego rozwiązania pojawiła się wczoraj, a wystosowała ją Komisja Europejska.

Zgodnie z medialnymi ustaleniami, Bruksela chciałaby zamknięciem granic zewnętrznych doprowadzić rzekomo do „poluzowania” przejazdów między krajami, które obecnie w wielu przypadkach są wyjątkowo restrykcyjne. Osobno decyzję w sprawie zamknięcia granic podjąć ma Wielka Brytania, które nie są już w UE, jednocześnie nie należąc do Schengen.

Zakazem wjazdu mają nie być objęci kierowcy przewożący towary, rodziny Europejczyków oraz osoby z kartami stałego pobytu, naukowcy i lekarze.

 Źródło: Polityka.pl 
 Autor tekstu Patryk Korzec